Arkadiusz Milik

Milik-1.jpg
Igli Nikolli08:07 | 10/10/2019

Arkadiusz Milik është aktivizuar shumë pak në këtë fillim sezoni. 89 minuta në kampionat, 72 minuta në Champions League dhe asnjë gol i realizuar deri tani. Sulmuesi polak po kalon një moment të vështirë.

Në një prononcim për Przeglad Sportowy, 25-vjeçari tregohet i sinqertë dhe pranon situatën e keqe. Milik ka humbur besimin te aftësitë e tij, por puna e madhe dhe ndonjë gol i shënuar do ta rikthejnë sulmuesin që njohim.

“Nuk zbres në fushën e lojës prej një muaji. Kam humbur reflekset dhe besimin në vetvete. E di që me kalimin e kohës do të rikthehem në formë, por nuk po kaloj një moment të thjeshtë. Nuk kam zgjidhje, duhet të vazhdoj të punoj dhe frytet do të vijnë në vazhdim”, thekson sulmuesi i Napolit të Ancelottit. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono