akoma

conte.jpg
nev ila22:07 | 23/07/2019

Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Inter-Juve doli edhe trajneri i zi-kalterve Antonio Konte. Tekniku  Italian theksoi se duhet kohë për ta parë Interin në nivele të larta dhe zbuloi se nuk ka marrë asnjë telefonatë nga drejtuesit e klubit të Juventusit dhe interesim kishte shfaqur vetëm Interi.

Duhet një kohë e gjatë për të parë skuadrën e Interit të jetë dominues. Ndryshimet që po bën bordi drejtues jep shpresë për të ardhmen. Ndaj Juventusit do të jetë një ndeshje miqësore tepër e rëndësishme. Është një moment ku të dyja skuadrat janë në fazë përgatitjesh. Duam të luajmë sa më mirë dhe të përmirësohemi nga ndeshja e fundit. Është një ndeshje e veçantë për mua pasi do të jetë hera e parë që do të përballem me bardhe-zinjtë kur u largova. Fillimisht do të jem i emocionuar por më pas do të fokusohem tek ndeshja. Nuk kam marr asnjë telefonatë nga Juventus dhe vetëm Interi shprehu interesimin për mua. Në merkato mendoj se do të merren vendime të rëndësishme në favor të skuadrës. Duhet të krijojmë një bazë të fortë”, u shpreh Konte./ABC News Albania 24/7

 

rruga-1280x669.jpg
ent ela16:50 | 11/03/2019

Segmenti Qukës-Qafë Plloçë ka nisur prej 12 vjetësh. Por punimet tregojnë se duhet kohë që ai të përfundoje, kurse banorët thonë se kjo periudhë vetëm dëme u ka sjellë.

Do ngushtonte dukshëm distancën midis Tiranës dhe Juglindjes, por nuk po mbaron kurrë. Punimet në rrugën a Qukës–Qafë Plloçë kanë sjellë vetëm pluhur, asgjë tjetër.

U fol se do tu vinte në ndihmë banorëve të zonës së Mokrës . Do të ndikonte në jetën e disa fshatrave,  por punimet e nisura para 12 vjetëve sollën vetëm probleme

Ajo çfarë ka përfunduar këtu janë  vetëm tre km asfalt në Karkavec –Ura e Manastrecit –Ura e Golikut. Në pjesën tjetër punohet vetëm me raste. Në të shumtën e kohës nuk ka makineri e punëtor.

Rreth 40 km e gjatë e parashikuara në tre lote kapi shifrën e 38 milionë dollarëve. Dalja nga Qukësi në drejtim të Qafë Plloçës do të evitojë kalimin nga Përrenjasi dhe Pogradeci duke shkurtuar rrugën në drejtim të Korçës dhe Kapshticës

Në Maj 2018  kur Kryeministri Edi Rama inspektoi punimet e rrugës Qukës-Qafë Plloçë, tha se do të përfundojë në Korrikun e  2019. Por siç shikohet nga pamjet, pak gjasa ka qe kjo rruge te përfundojë në Korrik./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono