Akademia e Çmimeve

oscars-1280x898.jpg
ent ela13:06 | 09/08/2018

Çmimeve Oskar i shtohet edhe një çmim i ri, ai për filmin më popullor. Akademia e Çmimeve Oskar ka prezantuar disa risi, që do të nisin që nga edicioni i 2019.

Edicioni i ardhshëm i Çmimeve Oskar do të ketë një risi. Në edicionin e 91 të çmimeve më të rëndësishme kinematografike do të shpërndahet dhe një statujë e re, Oskari për Filmin me Popullor. Ka qenë vetë Akademia e Çmimeve Oskar që e ka bërë të ditur këtë lajm përmes një komunikate, pas rizgjedhjes së presidentit të saj John Bailey.

Mes risive të tjera të Çmimeve Oskar është edhe kufizimi i kohës së ceremonisë në tre orë, përfshirë edhe reklamat. Ky vendim erdhi pasi edicioni i këtij viti, që u zhvillua në muajin mars, zgjati pothuaj 4 orë, duke pësuar edhe një rënie në shikueshmëri me mbi 26 milionë telespektatorë më pak.

Pavarësisht kufizimit të kohës së spektaklit, për të nderuar 24 kategoritë, Çmimet e disa prej tyre do të jepen live në “Dolby Theater” gjatë hapësirës publicitare. Më pas momenti i fitores do të jepet gjatë transmetimit direkt.

Dhe risia e fundit është parashikimi i datës së edicionit të 92-të të çmimeve Oskar, që do të afrohet në kohë. Ai do të mbahet jo në 23 shkurt, por në 9 shkurt 2020. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono