40 vjecari

liqeni-i-Banjes-1280x720.jpg
nev ila13:16 | 30/12/2019

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur ditën e sotme në Gramsh.

Pas një telefonate që ka ardhur në policinë e këtij qyteti mësohet se është mbytur aksidentalisht, në liqenin e banjës një 40 vjeçar me inicialet V.K.

Policia dhe RENEA kanë shkuar në vendngjarje dhe po punohet për gjetjen dhe nxjerrjen e 40 vjeçarit nga liqeni. Ende nuk ka detaje se si është mbytur 40 vjeçari.

Policia ka dhënë informacionin paraprak sipas të cilit:

“Gramsh/ Informacion paraprak

Në Sallën Operative të Komisariatit të Policisë Gramsh ka ardhur një  telefonat se një shtetas  është mbytur aksidentalisht në Liqenin e Banjës, Gramsh.

Me marrjen e njoftimit,  menjëherë shërbimet e Policisë dhe Zjarrfikses  kanē shkuar në vendin e ngjarjes në bashkëpunim dhe  me forcat speciale  RENEA po punohet për nxjerrjen e trupit.

Nga veprimet e para rezulton se shtetasi i mbytur quhet  V.K., 40 vjeç,  banues në fshatin Zamsh, Gramsh”./abcnews.al

violencia-familiar-responsabilidad-del-Estado.jpg
nev ila09:25 | 20/10/2019

Një 40-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Sipas mediave vendase, shqiptari e kishte detyruar gruan italiane që të mbyllte të gjitha profilet e saj në Facebook dhe Instagram.

Më pas Shqiptari i ndaloi bashkëshortes së tij të bënte edhe make-up, duke i thënë se “atë e bënin vetëm prostitutat”. Në shtëpi ai nuk kishte lënë më pasqyra.

Gruaja dilte vetëm me të ose me lejen e tij dhe duhet të vishte rroba shumë më të mëdha se masa e saj, në mënyrë që të mos i dukeshin format.

Për të mos mjaftuar të gjitha këto, shqiptari ushtronte edhe dhunë fizike ndaj gruas në kohën kur ajo ishte shtatzënë.

Çmenduria e shqiptarit arriti kulmin kur ajo zbuloi tradhtitë e tij të përsëritura, dhe ai bëri vetëm këtë reagim:

Burri mund ta bëjë këtë. Gruaja, jo, sepse ajo lindi nga brinjët e një burri dhe duhet të nënshtrohet ”.

Tortura e gruas nga Piacenza zgjatën pothuajse 6 vjet. Disa ditë më parë, ajo përfitoi kur bashkëshorti i saj nuk ndodhej në shtëpi, dhe u largua bashkë me tre fëmijët. Gruaja shkoi në polici të kërkonte ndihmë. Autoritetet italiane arrestuan shqiptarin ndërsa gruaja ndodhet në një qendër rehabilitimi bashkë me fëmijët./abcnews.al

policia-e-vlores.jpg
ent ela13:19 | 09/12/2018

Një 40 vjeçar ka tentuar t’u vërë flakën dy fëmijëve e tij. Ai i ka spërkatur me benzinë, por fatmirësisht ka ndërhyrë policia duke arritur t’i shpëtojë në kohë. Gjithçka ka ndodhur kur Zigur Lleshi është nisur nga shtëpia me fëmijët e mitur 3 dhe 4 vjeç dhe ka dalë në rrugë. Ai ka njoftuar të vëllanë se do vriste fëmijët dhe veten. Në këtë kohë vëllai ka njoftuar policinë, e cila e arrestoi Lleshin me një bidon me benzinë. Policia hyri në negociata deri sa bindi 40 vjeçarin i cili u arrestua. Ndërkohe nëna e të vegjëlve ishte larguar një ditë më parë nga shtëpia nga frika e bashkëshortit, pasi sipas saj ai pinte alkool dhe ishte i dhunshëm. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono