2 gra

moms-killed-corner-ht-ps-190730_hpMain_16x9_1600-1280x720.jpg
nev ila11:51 | 31/07/2019

Sërish të shtëna me armë zjarri dhe viktima në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Dy gra mbetën të vrara në Cikago teksa protestonin kundër armëve, ndërsa në Misisipi një ish i punësuar në një supermarket vrau dy nga ish kolegët e tij pasi u pushua nga puna.

Manifestonin kundër armëve në përpjekje për të bërë më të të sigurt lagjen e tyre, por u vranë pikërisht me armë zjarri. Ngjarja ndodhi në Cikago në shtete e bashkuara të amerikës, ku dy nëna 26 dhe 35 vjec, u vranë gjatë protestës.

Të shtënat erdhën nga një fuoristradë në lëvizje e sipër. 26 vjecarja kishte tre fëmijë ndërsa viktima tjetër dy.

Të dyja bënin pjesë në shoqatën “nënat kundër vrasjeve të pakuptimta”, e cila u krijua pesë vjet më parë pas vrasjes në një shkëmbim zjarri të një tjetër nëne të re në moshë.

Që nga ai moment vendi ku ajo u vra, nënat e zonës mblidhen cdo vit për të sjellë ushqim dhe lodra për fëmijët, me objektivin për ta bërë qytetin më të sigurtë.

Gjatë të shtënave mbeti i plagosur dhe një 58 vjecar, i cili nuk përjashtohet të ketë qenë objektivi i të shtënave.

Ndërkohë dy persona janë vrarë dhe një agjent policie mbeti i plagosur gjatë të shtënave me armë zjarri në një supermarket në Misisipi.

Lajmi u konfirmua nga mediat amerikane, të cilat raportojnë se vrasësi u plagos dhe më pas u ndalua nga agjentët e policisë. Dy viktimat punonin në supermarket, ndërsa agresori është një ish kolegi tyre i cili ishte pushuar nga puna pas 25 vitesh shërbim./ABC News Albania 24/7

aksident-2-933x445.jpg
nev ila20:49 | 30/06/2019

Dy gra kanë humbur jetën dhe një fëmijë është në gjendje kritike për jetën në një aksident që ndodhi mbrëmjen e së dielës në aksin Korçë-Kapshticë.

Një mjet tip ML ka përplasur tre këmbësoret të cilët ishin duke kaluar rrugën pranë fshatit Kapshticë.  Për pasojë gjetën vdekjen dy gra dhe u plagos rëndë një fëmijë.

I mituri është dërguar për mjekim të specializuar në spitalin e Traumës në Tiranë. Policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit Olsi Belortaja i cili po udhëtonte  në gjendje të dehur./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono