14 shkurt

vlcsnap-error891-1-1280x720.jpg
ent ela13:56 | 14/02/2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe alternime vranësirash do të ketë në të gjithë territorin duke sjellë reshje të pakta shiu e dëbore, më së shumti në Qendër dhe zonat Jugore. Pasditja sjell përmirësim të përkohshëm të motit në territor POR sërisht gjatë natës, reshjet ri-kthehen në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit vijojnë me një rënie të lehtë gjatë mëngjesit, por mesdita do të ruajë vlera termike konstante.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 – 3 ballë.

Moti – E enjte, 15 shkurt 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të shoqëruara nga reshje të pakta shiu e dëbore do të ketë në Jug ndërsa reshje të izoluara, priten në zonat Qendrore dhe Veriore.

Pasditja përmirëson kushtet e motit në Veri dhe Qendër ndërsa Jugu dhe kryesisht Juglindja mbetet me reshje të izoluara dëbore deri në mbrëmje kur kthjellimet bëhen dominate në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie me 2 – 3°C gjatë mëngjesit, ndërsa një rënie e lehtë pritet gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë mesatare dhe deri e fortë, me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke forcuar në det dallgëzimin mbi 4 ballë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono