14 mars

MOTI-I-GJATE-14-15-MARS.mpg_snapshot_01.21-1280x720.jpg
ent ela21:38 | 14/03/2019

Sipas MeteoAlb: Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë shqipërinë duke gjeneruar shira në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore. Po ashtu mbrëmja mbetet në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të dëborë, kryesisht në Rajonin Juglindor.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por rënie sjellë mesdita duke luhatur vlerat ditore nga -1 deri 15°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al

MOTI-TABELAT-14-15-MARS-1280x720.jpg
ent ela11:59 | 14/03/2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke rrezikuar nga shira të dobët zonat Veriore dhe Qendrore, ndërsa Jugu mbetet kryesisht i kthjellët.

Pjesa e dytë e ditës përmirëson kushtet e motit në Veri dhe Qendër duke sjellë kthjellime të shpeshta në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit janë ulur me 1 – 2°C në mëngjes por mbeten thuajse konstante, temperaturat gjatë orëve të mesditës.

Era paraqitet kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det gjenerohet dallgëzim i ulët.

Prezantoi: Fioralba Dizdari

Moti – E enjte, 15 mars 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dominojnë në të gjithë vendin deri në orët e pasdites kur vranësirat shfaqen në zonat malore.

Mbrëmja sjell një sistem me vranësira të fuqishme mbi territor të cilat gjatë natës do gjenerojnë shira.

Temperaturat e ajrit nuk sjellin ndryshime në orët e para të ditës, por një rritje me 2 – 3°C, do të shënohet gjatë mesditës.

Era do fryjë mesatare por e fortë në mbrëmje, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet 4 ballë.

Prezantoi: Fioalba Dizdari

/abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono