11 janar

vlcsnap-error588-1-1280x720.jpg
G. P.19:22 | 11/01/2018

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira e shira të izoluar në zonat Qendrore ndërsa më të konsiderueshëm shirat do të jenë në Veriperëndim dhe zonat Jugore.

Pasditja mbetet nën ndikimin e vranësirave ndërsa reshje të pakta lokalizohen në Jug dhe zonat Lindore. Gjatë natës, territori vijon nën ndikimin e vranëisrave të shpeshta ndërsa reshje të pakta dhe të izoluara do të ketë në Veri dhe Verilindje të vendit.

Temperaturat e ajrit kanë qëndruar thuajse konstante gjatë orëve të para të ditës por 2°C rënie, pritet të shënohet në vlerat termike të mesditës.

Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi forcohet në 3 ballë.

Moti – E premte, 12 janar 2018

Sipas MeteoAlb: Moti vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta duke rrezikuar nga reshje të pakta, zona të izoluara në ekstremet Veri – Jug të vendit.

Pasditja vijon në kushtet e vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin ndërsa reshje të pakta e të përkohshme, priten kryesisht në zonat Lindore. Vranësira të shpeshta do të ketë gjatë natës në territor duke rrezikuar zonat Lindore nga reshje të izoluara e të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie me 2°C në vlerat e mëngjesit por mesdita sjell rënie të lehtë të vlerave termike në Veri-Verilindje ndërsa mbeten thuajse konstante temperaturat e mesditës në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono