1 ton kanabis

KRONIKE-KANABIS-NE-KAPSHTICE_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.18-1280x720.jpg
ent ela15:55 | 15/02/2019

Ka shkuar në katër numri i personave të arrestuar për sasinë e drogës që u kap në dy kamionë mallrash në Kapshticë. Dy prej tyre janë drejtues mjetesh përkatesisht Zija Hidri dhe Ardian Sako, kurse dy të tjerët shoqërues të mallit. Nga ky zbulim u sekuestruan 1077 kg kanabis sativa e futur nëpër thasë dhe e fshehur mes mallrave. Kamionët sipas policisë do të udhëtonin në drejtim të Turqisë dhe nga hetimet është zbuluar se kanabis sativa do të shkëmbehej me drogë të fortë. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono