“Është vetëm fillimi”, Basha: E di dhe bufi, zgjedhje pa opozitën nuk do ketë

19:02 | 25/04/201919:020

“Kjo e sotmja është vetëm fillimi i mosbindjes civile. Shqipëria është në këmbë. Edi Rama nuk e merr peng vullnetin e shqiptarëve”.

Ishte kjo deklarata e kryetarit të opozitës Lulzim Basha në protestën e opozitës në Milot. Për sa i përket zgjedhjeve të 30 Qershorit, Basha theksoi se nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën dhe këtë e di edhe bufi.

“Nuk do të ketë zgjedhje pa opozitën. Këtë e di dhe bufi dhe vëllai i bufit Edi Rama. Nuk ka zgjedhje pa opozitën. Ato vetëm zgjedhje nuk janë dhe opozita as nuk klonohet, as nuk shpiket dhe as nuk krijohet si mercenarët e Edi Ramës. Ka vetëm një opozitë. Ajo jemi ne e bashkuar me popullin dhe njerëzit. Ne jemi të vendosur që të mos lejojmë më kurrë krimin elektoral që është nëna e krimeve ekonomike, nëna e varfërisë, papunësisë që ka krijuar qeveria e njeriut më të paaftë më të inkriminuar në pluralizmin shqiptar. Do ketë vetëm zgjedhje të lira. Nuk do lejojmë me asnjë forme, me asnjë mjet, me asnjë çmim krimin elektoral. Zgjedhje false nuk do ketë më”, tha Basha.

“Në asnjë qendër votimi nuk do lejojmë krimi elektoral të përsëritet. Është borxhi ynë para atyre që sakrifikuan për demokraci dhe liri. Të mos lejojmë më krimin elektoral, por të luftojmë sy për sy dhe dhëmb për dhëmb për demokraci, për votën e lirë. Asnjë hap pas nuk do të ketë. Largimi i Ramës është sot emergjencë kombëtare, krijimi i një qeverie tranzitore është shansi i fundit për të shmangur përballjen totale të popullit me klikën gjakpirëse që sundon në vendin tonë”, u shpreh më tej kreu i PD-së./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono