“Është fenomen, krenar që luajmë bashkë”, Mbappe zbulon më të mirin

17:29 | 22/01/202017:290

Kylian Mbappe është e tashmja dhe e ardhmja e futbollit. Ylli i PSG-së është ende i ri, por ka fituar tituj me Monacon dhe PSG, teksa u shpall kampion bote si protagonist me Francën e tij.

Në prononcimin e dhënë për Gazzetta dello Sport, sulmuesi 21-vjeçar tregon edhe lojtarin që i ka bërë më shumë përshtypje nga të gjithë dhe ai është një italian.

Verratti është një fenomen dhe kjo është e dukshme nga të gjithë. Është lojtari që më ka impresionuar më shumë që prej momentit që erdha te PSG. Marco është shumë i fortë, është fat i madh që e kemi në skuadër. Ndihem krenar që luaj në një ekip me të“, thekson Kylian Mbappe. /abcnews.al

 

Mbappe dhe Verratti

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono