Ernest Gjoka: Kërkoj minimalisht një fitore morali

17:30 | 18/07/201917:300

Trajneri i Kukësit Ernest Gjoka largon presionin nga skuadra dhe kërkon vetëm një fitore morali. Në kampin tjetër tekniku i Debrecen, Andres Herceg, kërkon kujdes nga lojtarët e tij pavarësisht fitores 3-0 të ndeshjes së parë.

Skuadra e Kukësit do të luajë të enjten ndeshjen e kthimit të Europa Leauge ndaj Debrecen. Një detyrë mjaft e vështirë për verilindorët që duhet të përmbysin disavantazhin e tre golave të ndeshjes së parë. Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka thekson se skuadra duhet minimalisht të arrije një fitore morali.

Trajneri i skuadrës së Debrecen, Andres Herceg, vlerëson Kukësin dhe mendon se në Elbasan do të jetë një ndeshje e vështirë.

“Parashikoj një ndeshje të vështirë përballe Kukësit. Duhet të fokusohemi maksimalisht në këtë ndeshje pasi kundërshtari ka elemente të mirë që mund të na krijojnë probleme. Kukësi ka një mbrojtje dhe një sulm të mirë dhe duhet të jemi të kujdesshëm”.

Ndeshja mes Kukësit dhe Debrecen do të zhvillohet këtë të enjte në orën 20:00./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono