Ermonela Felaj: Opozita ka dalë nga logjika e rregullave

17:40 | 13/05/2019

Deputetja e PS-së Ermonela Felaj ka komentuar protestën që pritet të mbajë opozita pasditen e sotme. E ftuar në ABC News, deputetja socialiste ka sulmuar ish-kolegët opozitar, të cilët janë shprehur se nuk do marrin lejë për të protestuar. Policia e Shtetit thuhet se nuk i ka dhënë leje opozitës për të protestuar, por ish-deputet  janë shprehur se kjo gjë nuk i pengon. Sipas Felajt ish-kolegët opozitar jo vetëm që kanë dalë nga sistemi por edhe nga logjika e rregullave.

Mirela Milori: Protesta e sotme nuk është marrë leje nga policia. Çfarë parashikon ligji për këtë moment?

Ermonela Felaj: “Ligji dënon zhvillimin e çdo lloj tubimi pa leje nga Policia e Shtetit. Ne kemi ligjin për zhvillimin e tubimeve por kemi edhe Kodin Penal që në të dyja raste ndëshkohen zhvillimet e tjera. Megjithatë i kam parë qartësisht ish-deputet e PD-së që dalin nëpër ekrane dhe shprehen që ne nuk kemi nevojë të marrim leje. Nuk e di ça emri mund t’i vë kësaj në fakt. Por duke dalë nga sistemi kanë dalë komplet edhe nga logjika e rregullave që funksionojnë në një shoqëri të qytetëruar”./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono