Erisa Zyka dhe Julian Zyla komentojnë hapjen e negociatave

22:16 | 17/04/2018

Gazetarja e ABC News në Bruksel Erisa Zyka në një lidhje direkte me gazetaren e “Mbrëmje në ABC News” Mirela Milori ka komentuar progres raportin që rekomandon hapjen e negociatave me Shqipërinë. Zyka tha se  fillimi i procesit të vettingut është pika kyçe për këtë rekomandim pozitiv të KE për hapjen e negociatave, pavarësisht problemeve si lufta kundër korrupsionit dhe mos arrestimi apo dënimi i peshqve të mëdhenj.

Ajo foli gjithashtu edhe për progres raportin për Kosovën.

Për këtë çështje ka folur në studion e Mbrëmje në ABC News edhe eksperti për çështjet ndërkombëtare Julian Zyla. Sipas tij kjo ishte prova e radhës dhe dakordësia që pritej. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono