Epokë e re te Bayern, zgjidhet pasuesi i Uli Hënes

23:09 | 15/11/201923:090

Uli Hënes u largua nga Bayern Munchen pas 50 vitesh. Legjenda gjermane do të pasohet nga Herbert Hainer, i cili u votua nga shumica e anëtarëve të klubit bavarez. 65-vjeçari do të jetë timonieri i ri i bavarezëve. Hënes ishte president i Bayern në vitet 2009-2014, si dhe nga 2016 deri më sot.

Hainer tha fjalët e para si president i ri i Bayern, duke thënë: “Bayern është skuadra më e madhe në botë dhe unë e dua shumë. Dua të të përulem Uli (Hënes), për punën e palodhur që ke bërë. Është e admirueshme çfarë ke bërë këtu.

Ndodhem te Bayern që nga viti 2002 dhe në gjithë këto vite, kam kuptuar se çfarë familje e mrekullueshme jeton në këtë klub. Falëminderit të gjithëve”, tha mes të tjerash kreu i ri i Bayern Munchen../abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono