Episodi i tretë i “Provokacija”

12:11 | 28/02/2018

Të ftuar në episodin e tretë të “Provokacija” ishin:

1. Neritan Ceka. Ai foli rreth lëvizjes së studentëve në Shqipëri, sipas të cilit ishte një nga gjërat më të çuditshme që ka ndodhur. Nëse do të ishte opër intelektualët, situata nuk do të ndryshonte është shprehur ish-anëtari i kryesisë së PD.
2. Gjergj Bojxhiu, i cili foli rreth deklaratave të Erion Veliajt në emisionin “Opinion”. Sipas Bojaxhiut, Veliaj nuk përballet dot me faktin se çfarë i ka bërë Tiranës.
3. Kristaq Gerveni që foli për disa nga pikat kryesore që janë diskutuar për marrëveshjen e 2009-s.
4. Elvin Luku, i cili ishte në “Provokacija” për të folur rreth një shkrimi që kishte bërë kundër Edi Ramës gjatë prezencës së tij në emisionin e Mustafa Nanos./abcnews.al


Një koment

  • Shaban Arifaj

    02/03/2018 at 00:27

    Titulli i emisionit PROVOKACIJA është plotësisht serbisht. Kjo i bie sikur një TV në Beograd të titullonte një emision të tyre PROVOKIMI. Këtë fjalë në tv beogradase as në ëndërr nuk mund ta shohësh zoti Nano. Të shikova pak. Por më provokonte titulli serbisht dhe ndërrova kanalin. Sa keq që flisni shqip e mendoni serbisht. Thoshe te Rudina se do ti vije titullin O sa mirë… ose një titull anglisht. Anglisht tu duk fjalë e huaj e serbisht, jo. Sa qesharake për të mos thënë ironike. Sllavishtja të duket më afër se serbishtja. Sa keq e sa turp për një televizion si ABC NEWS që nuk ka emër serbisht por megjithatë anglisht!
    Edhe një herë PROVOKACIJA është fjalë serbe që nuk ta kuptojnë 99% në Shqipëri. Kaq

    Reply

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono