Episodi i pestë i “Provokacija”

09:05 | 14/03/2018

Në episodin e radhës të emisionit “Provokacija” nga Mustafa Nano të ftuar ishin:

1.Taulant Balla. Kreu i grupit parlamentar të Ps foli rreth çëshjes së lobimit të Partisë Demokratike, ku revista amerikane “Mother Jones” thoshte se ka zbuluar që janë financuar nga biznesmenë rusë.

2.Rudina Xhunga. Gazetarja ishte e ftuar për shkak të kundërshtisë nda moderatorit të emisionit, Mustafa Nano, i cili në puntatën e kaluar mbajti një monolog ku shprehej kundër veshjes së përdorur nga dy moderatore shqiptare në emisionet sportive.

3.Ingrid Martini. Ajo ka publikuar një shkrim për banesat, që sipas saj duhet të përmbajnë një histori.

4.Maks Velo. Piktori ishte sërish në studion e “Provokacija” për të folur lidhur me komunizmin./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono