Episodi i nëntë i “Provokacija”

08:49 | 11/04/2018

Në këtë episod të nëntë të “Provokacija” nga Mustafa Nano të ftuar ishin:

Luçiano Boçi, i cili foli për protestën kundër tarifës në Rrugën e Kombit dhe aksionit opozitar lidhur me këtë çështje dhe jo vetëm. Deputeti i Partisë Demokratike foli gjithashtu edhe për TVSH-n për biznesin e vogël dhe përfshirjen e opozitës për këtë çështje.

Mira Kazhani, e cila foli lidhur me kryeministrin Edi Rama. Sipas saj, ai do t’i mungojë Shqipërisë pas 100 vitesh. Më tej, Kazhani tha se e pëlqente Ramën sepse është një kryeministër që bën gabime por jo krime.

Genc Burimi, gazetar, i cili u lidh me skype nga Franca. Gazetari foli rreth një shkrimi të tij kundër moderatorit të “Provokacija”, Mustafa Nano.

Enkel Demi, që ishte në “Provokacija” për shkrimin e tij kritik ndaj Edi Ramës. Shkrimi kishte të bënte me protestën kundër tarifës në rrugën e Kombit dhe reagimit të kryeministrit Rama për këtë çështje./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono