12:55 | 21/02/2018

Të ftuar në episodin e dytë në emisonin “Provokacija” ishin:
1. Kryeministri i vendit, Edi Rama, i cili foli rreth marrëdhënies së tij me Angela Merkel, hapjen e negociatave me BE-në, por edhe mënyrës së veshjes së tij.
2. Kyetari i Lidhjes së Hoxhallarëve, Justinian Topulli.
3. Ardit Bido, kreu i Arkivave të Shqipërisë.
4. Atena Bishka, e cila në një lidhje të drejtëpërdrejtë me Skype nga Kanadaja foli rreth abuzimeve seksuale ndaj femrave. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono