Episodi i dhjetë i “Provokacija”

08:52 | 18/04/201808:520

Në episodin e radhës të “Provokacija” nga Mustafa Nano të ftuar ishin:

Agron Tufa, i përfshirë në diskutimin për kampin e Tepelenës dhe qëndrimin e komunizimit. Ai ka folur për torturat ç’njerëzore në këtë kamp.

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, ka folur për protestën e Rrugës së Kombit dhe raportin e institucionit që ajo drejton lidhur me këtë ngjarje.

Klementin Mile, pedagog i UET, i ftuar në emision foli për shkrimin e tij “Pse nuk ka agjitatorë liberalë në qytet?” dhe pikëpamjet e tij liberale.

Enkel Demi i ftuar sërish në emision foli për qëndrimet e tij dhe zhvillimet në vend. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono