Eno Koço nxjerr nga harresa veprën e Gjon Kolë Kujxhias

16:32 | 11/05/2018

Rizbulohet vepra e muzikologut Gjon Kolë Kujxhia. Dirigjenti i njohur Eno Koço kësaj radhe vjen pranë artdashësve si autor, nëpërmjet botimit kushtuar Kujxhisë. Ky i fundit njihet për vepren “Vallja kombëtare”, ku përmblidhen thesaret e valleve shkodrane. /abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono