Enertila Bekteshi në “Provokacija” për atmosferën festive

22:43 | 28/12/2018

Enertila Bekteshi është psikologe klinike. Ajo ishte në “Provokacija” për të folur rreth atmosferës festive që krijohet në fund vit dhe jo vetëm. Edhe pse koha është e kufizuar tashmë, ajo tregoi se e rëndësishme është që në darkën e fundit të vitit e gjithë familja ulet bashkë.

“Edukata që ne u japim fëmijëve dhe mënyra e organizimit të festës është menaxhim më vete. Do t’i qëndroja imazhit që ti thua. Porsonalisht jam për këtë lloj feste, por ndoshta dhe mundësitë e prindërve nuk janë më. Koha dhe mundësia nuk më jep më që të ulem dhe të bëj bakllava, por detyrohem të blej bakllava të gatshme, ta çoj në shtëpi, të shtroj në mënyrë fantastike dhe ta festojmë. E rëndësishme është që familja është bashkë”.

Shumë njerëz kanë probleme natën e Vitit të ri, por sipas saj, gjithsecili duhet ta festojë në mënyrën që i përshtatet.

“Unë mendoj se duhet të festojmë të gjithë në mënyrën që i përshtaten. Edhe ata në spital. Natën e Vitit të Ri ka njerëz në spital”./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono