Ende pa një ekip, Arda Turan kërkon kalimin në Amerikën Latine

11:46 | 18/01/202011:460

Sulmuesi turk, Arda Turan, po kërkon një klub të ri. Lojtari që është ende në kontratë me Barcelonën deri në 30 qershor të këtij viti, ka kërkuar një kalim tek Boca Juniors.

Sipas mediave në Argjentinë, ai i është vetëofruar Bocas pasi largimit nga Istanbul Basakshir në fillim të janarit. Turan kishte firmos një marrëveshje dy-vjeçare huazimi në janarin e vitit 2018, por u largua në konsensus me drejtuesit e klubit turk.

32-vjeçari mund të rikthehet tek Barcelona nësë ai nuk gjen ekip përpara se merkato të mbyllet. Flitet se ai mund të ribashkohet me gjigandët turk, Galatasaray. Arda Turan ka qenë pjesë e turqve përpara aventurës tek Atletico Madrid, ku shkëlqeu për disa sezone radhazi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono