EMRI/ Vazhdon aksioni i policisë për “Tërmetin”, arrestohet biznesmeni i ndërtimit

11:15 | 15/01/202011:150

Policia e Tiranës ka vijuar operacionin e nisur një ditë më parë për abuzimet në ndërtime dhe sot është arrestuar dhe një biznesmen tjetër.

ABC News ka mësuar se sot është bërë i mundur arrestimi i Fejzo Dyrmishit, biznesmenit të ndërtimit, duke e çuar në 28 numrin e të arrestuarve.

Ditën e djeshme Policia e Tiranës ka arrestuar zyrtarë, ish-zyrtarë dhe ndërtues të pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në Vorë, Kashar dhe Farkë.

Dje u bë me dije se ndalimet ishin bërë nga policia gjatë një aksioni policor.

Prokuroria e Tiranës lëshoi 38 urdhër arreste për zyrtarë dhe ndërtues të pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Mes të ndaluarve janë edhe ish-kryekomunarët e Farkës, Fatbardh Plaku dhe ai i Kasharit, Besnik Fuçia./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono