Emre Can larg Juventusit, merr ofertë konkrete

20:03 | 15/10/201920:030

Emre Can po largohet gjithmonë e me shumë nga Juventusi. Mesfushori gjerman nuk po luan aq sa dëshiron dhe ka vënë në lëvizje agjentin e tij për t’i gjetur një skuadër të re. Siç raportojnë mediat britanike, Can do të rikthehet në Premier League.

Ekipi i Manchester United është interesuar për shërbimet e mesfushorit, duke parë momentin e vështirë që ai po kalon. Juventus është i hapur ndaj ofertave dhe “Djajtë e Kuq” nuk i kanë problem paratë.

Can iu bashkua Juventusit me parametra zero, pasi gjermani vendosi të mos e rinovojë kontratën me Liverpool. Nën urdhrat e Klopp, Can ishte ndër mesfushorët më të mirë në Europë dhe vendimi i tij për t’iu bashkuar Juventusit ishte një surprizë e madhe./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono