Emrat/Përzgjidhen me konkurs 24 drejtorët e rinj të burgjeve

10:10 | 12/01/2018

Drejtoritë  e burgjeve në të gjithë vendin do të kenë drejtues të rinj, të cilët janë përzgjedhur përmes konkursit të shpallur nga Ministria e Drejtësisë. Në faqen zyrtare te ketij dikasteri janë publikuar emrat e 24 drejtuesve të rinj të burgjeve.

Gara për përzgjedhjen e tyre u hap në fund të muajit tetor 2017. Vetë ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, deklaroi asokohe se s’do të ketë më asnjë emërim politik në këtë institucion, por gjithçka do bëhej me konkurs./abcnews/al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono