Emrat/ Përdhunuan greken, kush janë dy shqiptarët

18:28 | 14/03/2018

Policia greke ka dhënë detaje për dy shqiptarët, të cilët akuzohen për përdhunimin e një 46-vjeçareje greke.

Ngjarja ka ndodhur një vit më parë në Peristeri të Athinës.

Bëhet fjalë për Donald Sina (Meço), i cili sipas autoriteteve është i datëlindjes 26-7-1993 ose 12-12-1993.

Donald Sina (Meço)

Ndërsa i akuzuari tjetër është Luan (Sokol) Krasniqi, datëlindja e të cilit akoma nuk është saktësuar, por policia greke bën me dije se mund të jetë i lindur më 21-4-1994 ose 26-11-1990.

Luan (Sokol) Krasniqi

Dy shqiptarët mbajtën peng për 12 orë 46 vjeçaren dhe nënën e saj. Sina dhe Krasniqi ishin komshinj të tyre dhe kishin hyrë në shtëpinë e dy grave për të vjedhur para, pasi i kishin ndjekur prej kohësh. Pasi përdhunuan greken në sy të nënës, ata arritën të vidhnin vetëm disa bizhuteri sepse nuk i gjetën paratë.

Më 11 Mars të këtij viti, policia bëri të mundur kapjen e njërit prej shqiptarëve, ndërsa mediat bëjnë me dije se tjetri është i burgosur në Shqipëri./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono