Emisioni “Provokacija”, 29 Maj 2018

12:01 | 30/05/2018

Të ftuar në emisionin e radhës të “Provokacija” nga Mustafa Nano ishin:

 

1.Ervin Salianji, deputet i PD-së ka folur në provokacija ëpr protestën e opozitës në 26 maj dhe vendimin e grupit parlamentar demokrat dhe aleatëve për të vijuar aksionin opozitar.

2. Suela Bako, regjisore, skenariste dhe aktore ka folur për filmin e saj më të fundit.

3. Roland Qafoku, gazetar, ka folur për librat e tij për 33 kryeministrat shqiptarë dhe libri i dytë 100 vrasjet më të bujshme në historinë e shtetit shqiptar

4. Fatma Haxhialiu, gazetare, ka folur mbi qëndrimin e saj kundër ardhjes së këngëtarit grek në Shqipëri Notis Sfakianakis. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono