Emisioni “Provokacija”, 22 Maj 2018

12:39 | 23/05/2018

Të ftuar në episodin e radhës në “Provokacija” ishin:

  1. Xhevat Lloshi, gjuhëtar. Ai ishte i ftuar sërish në studio për të folur mbi mënyrën sesi flitet gjuha shqipe në hapësirat publike. Këtë herë u krahasuan nivelet e sharjes me gjuhën angleze ku sipas Llloshit niveli i sharjes nuk është i njejtë me të anglishtes në tërësi.
  2. Robert Rakipllari. Analisti dhe kryeredaktori i gazetës “Panorama” foli rreth zhvillimeve më të fundit lidhur me çështjen “Xhafaj”.
  3. Alfred Trebicka. Aktori i njohur foli rreth çështjes së ndërtimit të teatrit Kombëtar.
  4. Ilir Demalia. Analisti sëbashku me moderatorin e emisioni, Mustafa Nanos, diskutuan rreth Gjergj Fishtës dhe gjuhës së përdorur prej tij./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono