Emisioni “Pressing”, 15 Nëntor 2018

10:56 | 16/11/2018

Nisi këtë të enjte në ABC News emisioni sportiv “Pressing”. Nën drejtimin e Gerti Çarçanit puntatën e parë u diskutua rreth kombëtares dhe ndeshjes ndaj Skocisë të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Të ftuar në studio ishin: Hasan Lika, trajner futbolli; Einxhi Shkira, modele; Ervin Baku gazetar sportiv dhe Perlat Musta, ish-futbollist i kombëtares. Ndërkohë në lidhje driekte nga Tirana ishte Fatmir Mëneri gazetar sportiv, ndërsa nga shkodra Edi Martini, specialist futbolli. Në studio u zhvillua gjithashtu një lidhje direkte me skype nga Roma, me mesfushorin e kombëtares Odise Roshi./abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono