Emergjencat në Lezhë natën në terren për pastrimin e rrugëve

09:15 | 11/01/2019

Emergjencat në Lezhë kanë qenë në terren gjatë gjithë natës për pastruar rrugët dhe për t’i mbajtur ato të qarkullueshme. Prioritet ka qenë rruga drejt spitalit.

Zjarrfikësit dhe drejtoria e shërbimeve hodhën kripe e skorje, ndërsa ky segment është monitoruar nga policia dhe grupe të tjera të shërbimit emergjent.

Sot në Lezhë ka ulje të temperaturave ndaj sipas shefit të emergjencave në Bashki Tonin Uldedaj, ekipet do të jenë në terren gjatë gjithe kohës për të garantuar lëvizje normale të qytetarëve. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono