Elozhet për Shqipërinë dhe triumfi, flasin Deschamps dhe Griezmann

00:02 | 18/11/201900:020

Didier Deschamps dhe Antoine Griezmann folën menjëherë pas fitores 0-2 në Air Albania Stadium përballë Shqipërisë. Trajneri u shpreh shumë i lumtur me atë që të tijtë kanë dhënë në këto ndeshje kualifikuese, ndërsa Griezmann pranoi se gjithçka shkoi në favor të francezëve. Fillimisht, foli Deschamps: “Sot drejtova ndeshjen time të 100-të dhe djemtë nuk më zhgënjyen.

Jam i emocionuar dhe i lumtur për të ardhmen, pasi ky grup lojtarësh premton shumë. Jo vetëm këta që luajtën kundër Shqipërisë, por dhe ata që kanë dhënë kontribout të jashtëzakonshëm në këto kualifikuese. Luajtëm në një stadium të vështirë, tifozët e Shqipërisë ishin të gatshëm për të mbështetur skuadrën e tyre. Por shënuam shpejt dhe kjo gjë na favorizoi.

Giroud tek Interi? Lojtari nuk e meriton të vuajë nga këto thashetheme që po i lexojmë çdo ditë. Ai duhet të fokusohet te loja e tij dhe të bëjë mirë. Nëse është mundësia ideale që të ketë minuta te Interi, ndoshta transferohet në janar, ndoshta jo”.

Ndërsa Griezmann, futbollisti më i mirë i ndeshjes, tha: “Sot luajtëm me një skemë të re, me tre qendërmbrojtës. Kjo gjë na ndihmoi përballë një skuadre që bën mirë presing si Shqipëria. Jam shumë i lumtur për këtë fitore dhe për mënyrën si shkoi ndeshja, nuk mund të shkonte më mirë”, tha ylli i Barcelonës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono