Elon Musk nuk ndalet, lëshon satelitët për internet më të shpejtë

17:53 | 22/02/2018

Elon Musk nuk ka të ndalur.

Kësaj here, themeluesi i SpaceX, ka lëshuar satelitin “Starlink”.

Në fakt, ky satelit është i pari i lëshuar, pasi pritet të lëshohen edhe 12.000 “Starlink” të tjerë, të cilët do të bëjnë të mundur të sjellin internet më të shpejtë për milionja njerëz.

Ata do të formojnë një kostelacion prej mijëra satelitësh, të dizenjuar për të ofruar shërbime “low-cost” nga orbita e Tokës./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono