Elis Bakaj rinovon kontratën në Bjellorusi

09:30 | 08/11/2018

Elis Bakaj rinovon kontratën në Bjellorusi, ndërsa po kalon një periudhë shumë të mirë. Futbollisti shqiptar cilësohet si lojtari kryesor i ekipit dhe synon Europën.

Gjithçka po i shkonte mbarë dhe ja ku erdhi konfirmimi. Elis Bakaj ka arritur marrëveshje me klubin e tij, Shahtior Soligorsk për të rinovuar kontratën, ndonëse nuk dihet ende për sa vjet. Futbollisti shqiptar, autor I 7 golave dhe u 7 asisteve këtë sezon në Premier Ligën e Bjellorusisë, pritet të firmosë një tjetër akord në Soligorsk, dhe besohet se rroga e tij bazë prej 120 000 eurosh në sezon, mund të rritet.

Kjo, pasi ai është shënuesi i dytë më i mirë i ekipit, dhe krijuesi kryesor i golave. Këtë e konfirmon një sondazh në faqen zyrtare të klubit, ku Bakaj u shpall lojtari më i mirë i skuadrës, nga votat e tifozëve. Pas një karriere të gjatë në Shqipëri dhe jashtë saj, në Rumani, Ukrainë, Izrael apo Kroaci, lojtari ofensiv është stabilizuar në Bjellorusi, ku po kalon formën e tij më të mirë, edhe pse është 31 vjeç.

Shahtiori i Soligorskut është në vendin e dytë në kampionat, edhe pse i shkëputur nga BATE e Borisovit, dhe i ka të gjitha mundësitë për t’u kualifikuar për në Ligën e Europës, për të dytin sezon me radhë. Një meritë të madhe për suksesin ka padyshim Bakaj./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono