Elbasan/ Tragjedia në fabrikën e çimentos, arrestohen tekniku dhe menaxheri

10:24 | 20/10/201810:240

Një ditë pas ngjarjes ku humbi jetën një punëtor dhe u plagos një tjetër tek fabrika e çimentos në Elbasan policia ka arrestuar dy persona dhe ka proceduar në gjendje të lirë dy të tjerë.
Sipas policisë tekniku i ndërtimit Gëzim Jaçellari, 65 vjeç dhe menaxheri në departamentin e shpërndarjes Gëzim Spaho, 66 vjeç, janë vënë në pranga.
Në gjendje të lirë janë proceduar një inxhiner dhe përgjegjës turni. Të gjithë dyshohen se nuk kanë zbatuar rregullat e mbrojtjes në punë. Të premten në mesditë dy punëtorë të fabrikës u zunë poshtë nga një masiv çimentoje. Për pasojë humbi jetën Musa Sula dhe u plagos rëndë Tomor MekerZaku./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono