Elbasan, shkrumbohet magazina me metrazhe

00:14 | 28/01/202000:140

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pak para mesnate ne lagjen Shënkoll të Elbasanit. Nga të dhënat paraprake mësohet se zjarri ka përfshirë një magazinë me metrazhe dhe copa të ndryshme që përdoreshin për tapiceri.

Magazina në është në pronësi të Leonard Mustafait dhe është djegur plotësisht, raporton gazetari i Abc News, Aldo Kozaria. Sipas tij dëmi material është i madh ndërsa nuk ka persona të lënduar. Forcat zjarrfikëse kanë shuar flakët dhe policia po punon për të përcaktuar shkaqet e zjarrit./abcnews.al

*foto ilustruese

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono