Elbasan, nis puna për furnizimin me ujë 24 orë

14:35 | 18/11/201714:350

Në Elbasan ka nisur tashmë loti i parë i punimeve që do të garantojnë furnizimin me ujë 24 orë të rreth 4 mijë abonentëve. Punimet i inspektoi sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, njëherësh deputet i këtij qarku, i cili theksoi se përveç këtij loti të parë, investimi i të cilit shkon në 3 milionë euro, gjatë vitit 2018 do të nisë puna edhe në lotin tjetër për të garantuar që çdo familje e Elbasanit të ketë furnizim pa ndërprerë me ujë të pijshëm. Loti i dytë ka një vlerë financiare edhe më të madhe theksoi Balla. Ndërsa kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini, e quajti një premtim të mbajtur të tij dhe Kryeministrit Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono