Ekstradohet nga Vjena Viktor Pelivani, ishte dënuar me burgim të përjetshëm

08:22 | 15/10/201908:220

Ekstradohet nga Viena një shtetas i dënuar me burgim të përjetshëm. 43 vjeçari nga Fieri Viktor Pelivani ishte arrestuar ne Austri pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Gjykata e Apelit Vlorë në maj të vitit 2018 e kishte dënuar me burgim të përjetshëm, për veprën penale “Vjedhja me pasojë vdekjen”, kryer në bashkëpunim.

Ngjarja për të cilën ai akuzohet ka ndodhur në gusht 1999, kur një çift bashkeshortësh u vranë në banesën e tyre gjatë grabitjes së parave, nga Pelivani dhe dy persona të tjerë.

Policia e konsideronte Pelivanin person me rrezikshmëri të lartë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono