Ekspozohen për herë të parë dokumente të revoltës së Spaçit

15:57 | 17/05/2018

Në prag të 45-vjetorit të revoltës së Spaçit, autoriteti për informimin mbi dokumentat e ish-Sigurimit të Shtetit, prezanton disa prej dokumentave të kësaj dosje në ambientet e tij. Përmes këtyre dokumenteve pasqyrohet revolta dhe rezistenca e protagonistëve dhe mbështetësve të kësaj revolte./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono