Ekspozita “Vizione Kufijsh” bashkon 13 piktorë shqiptarë

21:26 | 27/10/201821:260

Ekspozita “Vizion Kufijsh” bashkon 13 artistë shqiptarë, që nga Simon Rtota deri te Ibrahim Kodra, të cilët kanë studiuar në akademitë italiane në gjysmën e parë të shekullit të XX. Ideatori dhe kuratori i kësaj ekspozite, Artan Shabani, në një rrëfim për ABC News, shpjegon ndërthurjen e aromës shqiptare me shijen italiane përmes pikturave në gjini të ndryshme./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono