Eksod ‘99, nisin aktivitetet në Kukës

12:10 | 16/04/2018

Zv/kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpall “Qytetar Nderi” në Kukës. Këtë titull e mori nga Bashkia dhe Këshilli i Qarkut me rastin e 19-vjetorit të përkujtimit të Eksod ‘99. Pacolli u kujtoi politikanëve dhe shtetarëve shqiptarë, të kenë vleresim real në ndihmë të këtij komuniteti të spikatur për mikpritjen e madhe dhe bujarinë gjatë vitit ‘99. Kryetari i Bashkisë, Bashkim Shehu deklaroi se Kukësi meriton më shumë vëmendje nga të gjithë aktorët, jo vetëm për atë çfarë ka bërë në vitin 1999, por edhe si kryeqendër kombëtare. Ndërkohë shumë qytetarë të Kosovës po udhëtojnë drejt Kukësit, ku do të ketë aktivitete të ndryshme në përkujtim të eksodit gjatë genocidit serb në vitet ‘98-‘99./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono