Ekskluzive: Dëmtimet një makth, Shqipëria me katër mungesa “big”

08:57 | 10/11/201908:570

Shqipëri përballet me Andorrën dhe Francën, ndërkohë që sot pritet të publikohet lista e futbollistëve. Trajneri Edoardo Reja do të dalë në konferencën dhe nën urdhrat e tij nuk do të jenë disa lojtarë për këto dy sfida.

Mërgim Mavraj, për shkak të një dëmtimi në shpatull nuk do të jetë me kuqezinjtë. Kjo dihej, ashtu sikurse edhe mungesa e të riut Marash Kumbulla. Armando Sadiku gjithashtu vijon periudhën e rikuperimit në Spanjë dhe trajneri Reja i bën llogaritë pa të.

Së fundmi italiani ka marrë lajme jo të mira edhe nga dy lojtarë të tjera. ABC News mëson se Sokol Cikalleshi nuk do të jetë në ndeshjet me Francën dhe Andorrën. Ai është dëmtuar në takimin e fundit me Akhispor.

Nuk dihet shkalla e dëmtimit, por ai është zëvendësuar dhe pret të kryejë kontrollet mjekësore. Gjithashtu edhe Amir Abrashi nuk do të jetë pjesë e listës së kombëtares, për shkak dëmtimi. Ai vijon përgatitjen i diferencuar te Freiburg. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono