EMRI/ Qëllohet për vdekje 28-vjeçari në Tiranë, policia jep detajet

21:15 | 20/01/202021:150

Një person ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë zjarri në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në zonën e “Astirit” në kryeqytet, në një rrugicë, në afërsi të një lokali.

Blutë sqarojnë se fillimisht është plagosur me armë zjarri shtetasi rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vdekjen. Gazetari Andi Qosja bën me dije se viktima është identifikuar si Vilson Tafciu.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa ende nuk dihen motivet. Po ashtu janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore

Njoftimi i plotë:

Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vdekjen.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë bërë rrethimin e zonës në një perimetër të gjerë.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Lajmi në përditësim…


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono