Eduart Makri do të drejtojë Qendrën Kombëtare të Kinematografisë

15:41 | 18/04/2019

Qendra Kombëtare e Kinematografisë tashmë do të drejtohet nga regjisori Eduart Makri. Kontributi i tij njihet në kinemanë shqiptare, por edhe në teatër. Prej vitit 2000, ai ka jetuar dhe punuar në Kanada.

Eduart Makri ishte në gare me Yllka Gjolleshën, producenten Elkjana Gjipali dhe kineastin Ilir Butka.

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti i propozoi  kryeminisrit Edi Rama ish-drejtorin Ilir Butka dhe Eduart Makrin për Qendrën Kombëtare të Kinematografisë dhe shefi i qeverisë miratoi emrin e Makrit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono