Edoardo Reja te Napoli? Ky veprim i shton dyshimet edhe më shumë

12:25 | 07/12/201912:250

Edoardo Reja është një prej kandidatëve për të marrë drejtimin e Napolit deri në fund të sezonit. Në Itali janë të sigurt që ndeshjet kundër Udinese dhe Genk në Champions League janë vendimtare për të ardhmen e trajnerit Carlo Ancelotti. Nëse nuk merren rezultatet e duhura, atëherë pritet shkarkimi i tij.

Fatura financiare shkon në rreth 500 mijë euro, pasi në kontratën e Ancelottit me Napolin është e parashikuar diçka e tillë në rast se vendoset ndërprerja e bashkëpunimit para kohe. “gonfialarete .com” shkruan se Reja pritet që të jetë në stadium në sfidën e sotme kundër Udinese, si dhe të martën kur do t’i japë një çmim sllovakut Marek Hamsik.

Normalisht aludimet që e lidhin atë me Napolin shtohen, ndërkohë që edhe vazhdimi i bashkëpunimit me Shqipërinë ende nuk është konfirmuar. Ka një akord mes palëve, por një aventurë deri në fund te sezonit me Napolin mund ta ngacmojë Rejën. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono