Edmond Spaho në ABC News për situatën më të fundit politike

09:34 | 02/02/2018

I ftuar në Mbrëmje në ABC News, kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka folur për situatën e fundit që ndodhi këtë të enjte në Kuvendin e Shqiprëisë, ku ai u pezullua nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.
Spaho tha se qëllimi i tij ishte që ë fuste në rendin e ditës ekstradimin e Nezar Seitaj dhe pezullimi i seancës parlamentare deri sa të vinte kryeministri Edi Rama, pasi nuk ishte present në sallë.
Kreu i grupit parlamentar të PD foli gjithashtu lidhur me marrëveshjen e detit midis Greqisë dhe Shqipërisë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono