Edmond Dosti: Janë prishur raportet mes trajnerit dhe lojtarëve

11:50 | 26/07/201911:500

Ish futbollisti i Partizanit, Edmond Dosti ka theksuar për ABC News se lojtarët nuk shkojnë mirë me trajnerin. Sipas Dostit duhet menjëherë ndërhyrja e Presidentit dhe drejtorit të klubit pasi situata është e komplikuar.

Partizani zhgënjeu në ndeshjen e parë ndaj Sherif Tiraspol. Një humbje e dhimshme për të kuqtë të cilët mesa duket e kanë mbyllur aventurën në kupat e Europës, pasi përmbysja është një mision pothuajse i pamundur. Një nga legjendat e Partizanit, Edmond Dosti shprehu zhgënjiimin pas takimit të zhvilluar në “Selman Stermasi”. Dosti tregon për ABC Neës se çfarë nuk shkoi gjatë 90 minutave.

Sipas Dostit, lojtarët e huaj nuk kanë dhënë maksimumin dhe ka munguar impenjimi në ndeshjen ndaj Sheriff.

Për ish futbollistin e të kuqve, aventura e Partizanit në Europë është pothuajse e përfunduar dhe kërkon ndërhyrjen e Presidentit dhe drejtorit për të ndërhyrë pasi skuadra duhet të jetë gati dhe e kompletuar për kampionatin që starton në fundin e muajit gusht.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono