Edicioni Veror 15 gusht 2018

08:06 | 16/08/201808:060

Edicioni Veror i kësaj të mërkure ka sjellë për shikuesit prapaskenat e natës së dytë të “Sunny Hill Festival” ku yjet e hip-hopit pushtuan skenën. Për herë të parë pas 18 vitesh larg Kosovës, në skenën e festivalit që u mbajt këtë fundjavë në Prishtinë, performoi reperi nga Drenica, Gashi, i cili ka nënshkruar kontratë me kompaninë muzikorë të Jay Z.

Një tjetër emër kryesues i “Sunny Hill Festival”, Action Bronson apo Arjan Asllani elektrizoi atmosferën duke dhuruar një spektakël të jashtëzakonshëm.

Më pas kamera e Edicionit veror është ndalur në librarinë e Drimadhes ku e cila është rinovuar totalisht dhe është shndërruar në një klub leximi për pushuesit. Këtu u ndëshëm edhe me kreun e PDK-së Nard Ndoka i cili zbuloi për pushuesit se po shkruan jetëshkrimin e tij.

“Për çdo njeri që ka pasur një rol, jam disa herë i zgjedhur në parlamentin e Shqipërisë, kam drejtuar ministrinë e shëndetësisë, janë disa gjëra që mendoj se i kam bërë mirë, pse të mos jenë të shkruajtura diku, qoftë edhe si dokument familjar. Kam shkruar faqet e para. Mendja është gjë e madhe, librat ta pasurojnë”.

Edicioni veror ka vijuar më tej me një seancë Pilates, të zvilluar në gjiret e fshehura të Drimadhes, ku gjatë rrugës hasen edhe plazhistë nudo. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono