Edicioni i 19 i Këngës Magjike nisi me surpriza të shumta

10:46 | 07/12/201710:460

Edicioni i 19-të i Këngës Magjike  startoi mbrëmjen e së mërkurës në Pallatin e Koncerteve nën një skenografi shumë ngjyrëshe e ku performuan live 25 artistët e natës së parë gjysmëfinaliste . Ardit  Gjebrea gjithnjë surprizon , kësaj here së bashku me shoëmenin në bashkëprezantim u shfaqën plot hijeshi edhe Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla. Por krahas prezantimit të këngëtarëve live , nuk munguan edhe notat e humorit nga Bes Kallaku dhe Erion Isai.  Në mbrëmjen e parë u prezantuan  Lind Islami – Problemi, Mishela Rrapo  – E doja s’e doja, Alar Band – Leni ojnat, Rovena Stefa – Veç një jetë, Xhesika Polo – Jetën ma fal, Çiljeta Xhilaga – Hajmali, Gjergj Leka – Ndryshojmë, Mentor Haziri – Plagë në zemër, Anxhela Peristeri – E çmendur. Ndërkohë që mbrëmjen e sotme do të performojnë edhe 25 këngëtarë të tjerë .19 këngëtar  vip dhe 9 artiste të rinj./abcnews.al

 

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono