Edi Rama e Lulzim Basha mes krimit e politikës

15:48 | 14/10/2017

Situata e kriminalitetit në vend është bërë më në fund, objekt debati i aktorëve politikë në Kuvend.
Mes taktikës së kryeministrit për ridikulizim të opozitës, e kësaj të fundit për ta lidhur shefin e qeverisë me krimin, palët duken shumë larg një bashkëpunimi për t’u përballur ligjërisht me këtë fenomen, që po rrit pasigurinë në vend.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono